Kvalita potravin a zpracování

Jan Hájíček

Ahoj, jmenuji se Honza a na ČZU studuji třetím rokem obor Kvalita potravin a zpracování zemědělských produktů. Při studiu na VŠ jsem se chtěl zabývat chemií a velmi rád jsem to spojil s analýzou potravin. ČZU jsem zvolil i díky příjemné atmosféře zdejšího kampusu. Pokud tě cokoli spojeného se studiem i mimo zajímá, klidně napiš.

Zoorehabilitace

Helena Tomková

Ahoj, jmenuji se Helča a jsem studentka druhého ročníku obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty. Tento obor jsem si zvolila, protože miluji zvířata a chtěla jsem pokračovat ve stejném studiu jako na SŠ. Ve svém volném času jezdím na koni, pracuji v Decathlonu a trávím čas s přáteli. Máš nějaké otázky ohledně studia? Nebo chceš jen pokecat? Určitě se ozvi, budu moc ráda.

Chov hospodářských zvířat

Natálie Soukalová

Ahoj, Na ČZU jsem studentkou 3. ročníku oboru Chov hospodářských zvířat. Na střední škole jsem vystudovala Chov koní. K zvířatům mám hodně blízko. Aktivně jezdím na koních, ráda vyrážím na výlety do hor a taky jsem skautka. Kdyby tě zajímalo, jakou mám zkušenost se studiem na FAPPZ, neváhej se na mě obrátit!

Zoorehabilitace + Management zdraví a welfare

Marie Straková

Ahoj, jmenuji se Marie a studuji první ročník oboru „Management zdraví a welfare zvířat (Ing.)“. Úspěšně jsem také ukončila obor „Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty (Bc.)“. Tyto obory jsem si zvolila, protože mě zajímají zvířata a chci se o nich naučit co nejvíce. Aktivně dělám Canisterapii se svou fenkou a díky kurzu pod Karlovou univerzitou mám i masérský kurz a certifikát na živnost. Vzdělání si doplňuji o „Studium učitelství odborných předmětů“ ve formě rozšiřujícího kurzu.

Veřejná správa v zemědělství, rozvoji venkova a krajiny

Zuzana Vondrášková

Ahoj jmenuji se Zuzka a jsem studentkou Magisterského oboru Technologie odpadů. Na ČZU mám za sebou bakaláře oboru Veřejná správa v zemědělství a krajině. Tento obor jsem si vybrala, protože se mi líbilo velké zaměření oboru a možnost volby, kterou po absolvování máš. Zajímám se o environmentální dopady lidské činnosti, proto jsem využila kombinaci těchto oborů. Kdyby Tě něco zajímalo k těmto oborům nebo cokoliv o fakultě neboj se zeptat ráda Ti odpovím a pomůžu.

Kvalita potravin

Kateřina Lachmanová

Ahoj, já jsem Katka a na Agru jsem už pátým rokem. Už od začátku jsem věděla, že chci studovat Kvalitu potravin, jelikož do budoucna, toho má tento obor ještě hodně před sebou a vyvíjí se každým dnem. Miluju jídlo a tak pro mě byl tento obor jasnou volbou! Jídlo je a bude naším nepostradatelným zdrojem energie. Růst počtu obyvatel se každým dnem zvyšuje, tudíž otázka kvality a produkce potravin, bude vždy hlavním tématem. Ve volném čase se věnuji procházkám v přírodě, cestování, a když už jsme u toho cestování, ráda poznávám především místní kuchyni. Ráda pomáhám lidem, takže pokud tě zajímá cokoliv o oboru Kvalita potravin, neboj se zeptat!

Chovatelství, Živočišná produkce

Jan Pytlík

Zdar, jsem studentem 1. ročníku doktorského studia oboru Speciální zootechnika. Předtím jsem vystudoval Chovatelství (Bc.) a Živočišnou produkci (Ing.). Zemědělství se naše rodina věnuje (prokazatelně) posledních pár staletí a tak jsem se nakonec i já rozhodl věnovat se tomuto oboru lidské činnosti.

Krajinářská architektura

Dominika Hůlková

Ahoj, jsem ve třetím ročníku oboru Zahradní a krajinářské architektury (Bc.). Svůj volný čas trávím v lesích a přírodních parcích, kde čerpám inspiraci pro svou tvorbu. Baví mě kreslit a pěstovat pokojovky. Ráda ti poradím s otázkami ohledně studia.

Zahradnictví

Kateřina Špatenková

Ahoj, jmenuji se Káťa a nyní studuji třetí ročník oboru zahradnictví. Studium jsem si vybrala už na základní škole a oboru se věnuji s velkým nadšením. Studium zahradnictví jsem si zvolila hlavně proto, že ráda pracuji na čerstvém vzduchu a baví mě sledovat, jak mi rostou věci pod rukama.

Rostlinná produkce

Miroslav Jozífek

Ahoj, rozhodl jsem se jít v rodinné profesi proti proudu a místo automobilového průmyslu se dát na zemědělství. Na univerzitě studuji čtvrtým rokem, už za sebou mám Rostlinnou produkci (Bc.) a momentálně jsem na Výživě a ochraně rostlin. Ve volném čase se věnuji hydroponii, aquaponii a pěstování hub. Pokud tě něco z toho zajímá, nebo máš otázky ohledně studia, rád ti pomůžu.

Chov koní+ Erasmus

Barbora Nyklesová

Jsem ve druhém ročníku na FAPPZ, obor Chov koní. Pro toto studium jsem se rozhodla, protože odmala mám ke koním velmi blízko. Ve volném čase se, překvapivě, věnuji jezdectví, sem tam zahraju na klavír, něco uvařím, zajdu na párty…Díky programu Erasmus+ jsem teď na půl roku na Islandu. Pokud máš nějaký dotaz ohledně studia na ČZU, či k zahraničnímu výjezdu, neboj se se ozvat!

Ochrana krajiny a využívání přírodních zdrojů

Šimon Doseděl

Ahoj, studuji na FAPPZ magisterský obor Technologie odpadů a bakaláře mám z Ochrana krajiny a využívání přírodních zdrojů. Na ČZU se mi kromě výuky líbí hlavně celý kampus, kolejní život a všechno co k tomu patří, i to že mi neznemožňuje věnovat se svým zálibám. I díky tomu trávím značnou část svého volného času na expedicích v divokých částech světa nebo můžu využít Erasmu. 

Akvakultura a péče o vodní ekosystémy

Tomáš Párys

Jsem studentem třetího ročníku oboru Akvakultura a péče o vodní ekosystémy na FAPPZ. Už mám vystudovanou střední rybářskou školu ve Vodňanech, a tak mám k tématu akvakultury a biologie vodního prostředí blízko. Nejčastěji mě ale potkáš ve školní kavárně nebo na katedře zoologie a rybářství. Mimo školu mě pak můžeš znát například jako člena týmu státní reprezentace v závodním rybolovu nebo instruktora skalního lezení.  „Feel free to ask“

Ekologické zemědělství, Erasmus+

Marie Machačová

Na FAPPZ studuju ve třetím ročníku Bc. obor ekologické zemědělství + jeden rok jsem strávila na Erasmu ve Vídni. Pro toto studium jsem se rozhodla, protože bych si ráda zřídila vlastní (eko)hospodářství. Ve volném čase se věnuji tanci, včelařině, ráda cestuji a potkávám nové lidi. Přemýšlíš-li o naší škole, ale neumíš si představit co tě čeká, neboj se mě kontaktovat, můžu ti poradit s prvními krůčky na naší fakultě a zkusit ti přiblížit, jaké změny tě na VŠ čekají.

Chov exotických zvířat

Tereza Juračková

Jsem studentkou druhého ročníku na agru. Na studiu mě nejvíce baví to, že spojuje všechno, co mám ráda, protože miluju cestování, přírodu a zvířata, a proto pro mě byl obor chov exotických zvířat jasnou volbou. Velikou výhodou pro mě je, že studium tohoto oboru zahrnuje širokou škálu aktivit a není zaměřené pouze na exotická zvířata, kromě teoretických hodin plníme i praxe přímo se zvířaty a v terénu, takže si každý student může vyzkoušet, co obnáší práce v zemědělství nebo v zoo. Pokud tě zajímá cokoliv ohledně studia, neváhej se ozvat.

Pěstování rostlin

Tomáš Hovorka

Jsem na agru protože mě baví kombinace biologie a její možné uplatnění v praxi, což mi tato fakulta poskytovala a poskytuje i nadále. Vystudoval jsem magistra rostlinolékařství a zabývám se ochranou polních plodin proti živočišným škůdcům a jejich rezistencí k přípravkům na ochranu rostlin.

Výživa a potraviny

Tereza Střelková

Ahoj, na ČZU mám vystudovaného jak bakaláře, tak inženýra v oboru Výživa a potraviny. Nyní už jsem na doktorátu na katedře kvality a bezpečnosti potravin a za ty roky na zemědělce jsem jedině ráda. Přišla jsem sem z gymplu a představu o nepostradatelnosti potravin a zemědělství si zde stále prohlubuji.

Zahradnictví

Valentina Michlíková

Ahoj, jmenuju se Valentina na ČZU jsem vystudovala bakalářský obor Zahradnictví. Nyní studují nový magisterský program Management zakládání a péče o zeleň prezenční. Vždy jsem se zajímala o přírodu, procesy v ní a vliv člověka na přírodu. Potkávám se zde s lidmi z celého světa, vždy se dozvím něco nového a zajímavého.