image

Studenti našich oborů

Zeptejte se sami přímo našich studentů.

Zoorehabilitace a asistenční aktivity, Ekologické zemědělství, Programy Erasmus
Štěpán Zítek

Ahoj,

jmenuji se Štěpán a na FAPPZ studuji již pátým rokem. Mám za sebou bakalářské studium Zoorehabilitace a nyní pokračuji na magisterském oboru Ekologické zemědělství. Baví mě ve studiu nacházet spojnice různých témat a věřím, že zemědělství se dá dělat udržitelně a zodpovědně.
Rád cestuji a v rámci studia mám za sebou roční studijní pobyt ve Francii. Rád pomůžu vycestovat i Tobě.“

ekologické zemědělství
Marie Machačová

Ahoj,

můžu ti poradit s prvními krůčky na naší fakultě a zkusit ti přiblížit, jaké změny tě na VŠ čekají. Prvním rokem studuji na FAPPZ obor ekologické zemědělství. Pro toto studium jsem se rozhodla, protože bych si ráda zřídila vlastní (eko)hospodářství. Ve volném čase se věnuji včelařině, tanci a práci s dětmi. Přemýšlíš-li o naší škole, ale neumíš si představit co tě čeká, neboj se mě kontaktovat.

Chovatelství, Živočišná produkce
Jan Pytlík

Zdar,
jsem studentem 1. ročníku doktorského studia oboru Speciální zootechnika. Předtím jsem vystudoval Chovatelství (Bc.) a Živočišnou produkci (Ing.). Zemědělství se naše rodina věnuje (prokazatelně) posledních pár staletí a tak jsem se nakonec i já rozhodl věnovat se tomuto (samozřejmě nejdůležitějšímu) oboru lidské činnosti 🙂. Kromě jiného mám rád sport, výlety do přírody a dobrou četbu.

rostlinolékařství, pěstování rostlin, rostlinná produkce (AMRR), výživa a ochrana rostlin (AMRV)
Tomáš Hovorka

Jsem na agru protože mě baví kombinace biologie a její možné uplatnění v praxi, což mi tato fakulta poskytovala a poskytuje i nadále. Jsem doktorand oboru zemědělská a lesnická fytopatologie. Vystudoval jsem magistra rostlinolékařství a zabývám se ochranou polních plodin proti živočišným škůdcům a jejich rezistencí k přípravkům na ochranu rostlin. Rád si popovídám s novými lidmi a pomůžu při nesnázích v čase studia, takže klidně někam zajdeme a probereme to.

Výživa a potraviny
Tereza Střelková

Ahoj,

na ČZU mám vystudovaného jak bakaláře, tak inženýra z oboru Výživa a potraviny. Nemám toho ale dost, a tak jsem nyní v prváku na doktorátu. Myslím, že to vypovídá i o tom, jak jsem tady ráda. Přišla jsem sem z gymplu a představu nepostradatelnosti potravin a zemědělství si zde stále prohlubuji.

Zahradnictví
Valentina Michlíková

Ahoj,

jmenuji se Valentina a na ČZU studuji obor Zahradnictví, kterým navazuji na studium ze střední školy. Vždy jsem se zajímala o přírodu, procesy v ní a vliv člověka na přírodu. Potkávám se zde s lidmi z celého světa, vždy se dozvím něco nového a zajímavého.

Živočišná produkce
Karolína Haklová

Ahoj jsem studentkou prvniho ročníku oboru živočišné produkce. Tuto školu jsem zvolila z důvodu návaznosti na mé předešlé studium na střední odborné škole veterinární. Jsem člověk, který miluje zvířata, aktivně jezdím na koni. Doma chováme několik zvířat.

Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty, Kynologie, Zájmové chovy, Živočišná produkce
Ágnes Moravcsíková

Ahoj, jmenuji se Ágnes. Čtvrtým rokem studuji na fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Aktuálně studuji živočišnou produkci a zároveň pracuji ve Výzkumném ústavu živočišné výroby na výzkumu, který je zaměřený na sociální chování telat.

Kvalita produkce, Chov koní, Zahradní a krajinářské úpravy, Okrasné a produkční zahradnictví
Anna Tlapáková

Mám ráda zvířata, lidi, hudbu, knížky a kreslení. ČZU jsem si vybrala především kvůli návaznosti na mé předchozí studium střední veterinární školy, ale škola daleko předčila moje očekávání. Mám tu spoustu kamarádů, výuka je zajímavá a nuda je zde cizí slovo. Studuji obor kvalita produkce.

Živočišná produkce, Speciální chovy a chovatelství, Rostlinná produkce
Lucie Glancová

Ahoj,

zajímá tě něco o studiu živočišné a rostlinné produkce, chovatelství či speciálních chovů? Nevíš, co od studia čekat? Neboj se zeptat. Aktuálně studuji magisterský obor „Výživa zvířat a dietetika“ (zajímám se zejména o přírodní léčiva a doplňky ve výživě zvířat). Ve volném čase se věnuji své farmě a také vedu studentský spolek Pupen – pokud máš tedy nějaký obecný dotaz k tomu, jak to tady chodí, ráda pomůžu!